а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

приврзаност

(едн.)
Вид збор: Именка, женски род
Ранг: 5918
верност, поврзаност
Англиски: attachment
Примери:
Емотивна приврзаност.