а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

приглуп

приглупи
Вид збор: Придавка
Ранг: 30466
Што е во помала мера глуп.
Англиски: featherbrained
Изведенки
приглупав прид.
приглупавиот
Пример: приглупава послушност
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК