а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

прикажувачка

мн. прикажувачки
Вид збор: Именка, женски род
Ранг: 46088
1. прикаска
Англиски: story
2. жена - прикажувач
Англиски: story teller
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК