а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

приличен

приличниот
Вид збор: Придавка
Ранг: 17913
1. пристоен
Англиски: decent
2. Што е доста голем; што е во доволна мера убав, добар; што задоволува.
Англиски: considerable
Примери:
На таа тема постојат приличен број студии.
Куќата имаше приличен двор.
Тие имаат приличен број недостатоци.