а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

прирачник

мн. прирачници
Вид збор: Именка, машки род
Ранг: 8645
Книга со упатства и практични објаснувања.
Англиски: guide
Примери:
Прирачник за инсталација на компјутер.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК