а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

природно

Вид збор: Прилог
Ранг: 11458
1. На природен начин.
Англиски: naturally
Примери:
Детето се развива природно.
2. секако, се разбира
Англиски: normally
Примери:
Природно, ние се согласивме со таа иницијатива.