а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

присебен

присебни
Вид збор: Придавка
Ранг: 18788
Што успева да владее со себеси.
Англиски: composed
Изведенки
присебно прил.
Пример: Присебно му одговори на противникот.