а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

присоен

присојниот
Вид збор: Придавка
Ранг: 38199
Што е на присој.
Англиски: sunny Албански: diellishte
Употреба: Географија
Примери:
Присојна страна.
Присојна шума.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК