а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

приспотне

приспотнат
Вид збор: Глагол, свршен
Ранг: 38980
Спотне малку, од страна.
Англиски: kindle