а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

пристаништен

пристаништниот
Вид збор: Придавка
Ранг: 19231
Што се однесува на пристаниште.
Употреба: Транспорт
Примери:
пристаништен кеј
пристаништен простор
пристаништна работа
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК