а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

продискутира

продискутираат; продикутирам; продискутирал
Вид збор: Глагол, свршен
Ранг: 53278
Дискутира малку, кратко време; поразговара за нешто.
Англиски: discuss
Примери:
Да продискутираме и да се изјаниме.
Продискутираа за проблемот.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК