а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

продлабочен

продлабочени
Вид збор: Придавка
Ранг: 23972
(глаг. прид.) продлабочи
Англиски: deepened
Примери:
Тоа бара многу продлабочен продор во откривањето на причините.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК