а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

продорен

продорниот
Вид збор: Придавка
Ранг: 8342
Што лесно се пробива.
Англиски: assertive
Примери:
продорен човек
Изведенки
продорност ж.
продорноста
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК