а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

промртка

промрткаат
Вид збор: Глагол, свршен
Ранг: 29457
1. Почне да мртка.
Англиски: move
Примери:
Промртка, се буди.
2. Даде слаб отпор.
Англиски: resist
Употреба: Разговорно
Примери:
Промртка, ама потоа се согласи.
Изведенки
промрткува несв.
промрткуваат