а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

простудира

простудираат
Вид збор: Глагол, свршен
Ранг: 38258
Темелно проучи.
Англиски: study
Примери:
Темелно ги простудира германските композитори.
Пред да пристапи кон пишување на тезата, добро го простудира прашањето.