а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

противзаконит

противзаконитиот
Вид збор: Придавка
Ранг: 39182
Што е спротивен на законот.
Англиски: illegal
Употреба: Правда
Примери:
Противзаконита постапка.
Изведенки
1. противзаконито прил.
Пример: Работи противзаконито
2. противзаконитост ж.