а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

противзаконски

противзаконскиот
Вид збор: Придавка
Ранг: 31965
Што не е во согласнот со законот.
Англиски: illegal
Употреба: Правда
Примери:
Противзаконски акт.