а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

противправен

противправни
Вид збор: Придавка
Ранг: 26308
Што е против важечките закони.
Англиски: illegal
Употреба: Правда
Изведенки
противправно прил.
Пример: Како и досега, противправно и неморално ќе се надгласува кој е кодош а кој не.