а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

противуставен

противуставни
Вид збор: Придавка
Ранг: 17564
Што не е во согласност со уставот.
Англиски: unconstitutional
Употреба: Правда
Изведенки
противуставност ж.
противуставноста