а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

професионалка

мн. професионалки
Вид збор: Именка, женски род
Ранг: 36608
1. жена професионалец
Англиски: professional Албански: profesioniste
Употреба: Спорт
2. проститутка
Англиски: prostitute Албански: prostitute
Употреба: Вулгарно
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК