а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

процесен

процесниот
Вид збор: Придавка
Ранг: 15445
Што се однесува на процес.
Англиски: procedural
Употреба: Правда
Примери:
Процесна постапка.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК