а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

прочуен

прочуениот
Вид збор: Придавка
Ранг: 5198
Што станал општо познат.
Англиски: famous
Примери:
Прочуен уметник.
Изведенки
прочуеност ж.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК