а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

прошепне

прошепнат; прошепни, прошепнете; прошепнав, прошепнаа; прошепнал; (ќе) прошепнев, (ќе) прошепнеа
Вид збор: Глагол, свршен
Ранг: 16706
прошепоти, шепне
Англиски: whisper
Изведенки
прошепнува несв.
прошепнуваат