а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

психопатологија

(едн.) психопатологијата
Вид збор: Именка, женски род
Ранг: 45898
Општа наука за душевните заболувања.
Англиски: psychopathology
Употреба: Медицина