а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

психосоматски

психосоматска
Вид збор: Придавка
Ранг: 23917
Што се однесува на односите меѓу телото и психата (душата).
Англиски: psychosomatic
Употреба: Медицина
Примери:
Психосоматски заболувања.