а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

психотерапија

(едн.) психотерапијата
Вид збор: Именка, женски род
Ранг: 13473
Метод на лекување на психички заболувања со психолошки средства.
Англиски: psychotherapy
Употреба: Медицина
Изведенки
психотераписки прид.
психотерапискиот