а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

птичји

птичја
Вид збор: Придавка
Ранг: 6284
1. Што се однесува на птица.
Англиски: bird
Употреба: Зоологија
Примери:
птичје гнездо, птичји пој
птичји кафез, птичје јато
птичји грип, птичји вирус
2. Што е како птица.
Англиски: bird
Примери:
птичја физиономија, птичје лице
птичји поглед, птичји глас
Изрази
Птичја перспектива - поглед од далечина, од височина.
Со птичји мозок - глупав човек.