а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

пубертетски

пубертетскиот
Вид збор: Придавка
Ранг: 46700
Што се однесува на пубертет.
Употреба: Медицина
Примери:
Пубертетски појави.
Изведенки
пубертетски прил.
Како во пубертет, како пубертетлија.
Пример: Пубертетско однесување.