а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

пукачки

Види и: пукач (м.)
пукачка
Вид збор: Придавка
Од „пукач“ - обично во видеоигрите.
Примери:
пукачка игра со зајаци
пукачки игри
пукачко расположение