а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

пченичен

пченични
Вид збор: Придавка
Ранг: 14562
Што е од пченица.
Албански: gruri
Употреба: Гастрономија
Примери:
пченичен леб
пченично брашно
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК