а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

пченкарен

пченкарни
Вид збор: Придавка
Ранг: 9978
Што е од пченка.
Англиски: corn
Употреба: Гастрономија
Примери:
Пченкарен леб.
Пченкарно брашно.