а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

пчошки

пчошкиот
Вид збор: Придавка
Ранг: 33981
Што се однесува на пес.
Примери:
пчошка храна
Изрази
Пчошки живот - многу тежок живот.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК