а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

пљачкосувач

мн. пљачкосувачи
Вид збор: Именка, машки род
Лице што пљачкосува, што врши пљачка.
Англиски: robber
Употреба: Правда