а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

работење

работењето
Вид збор: Именка, среден род
Ранг: 2769
1. Вршење работа.
Англиски: work Албански: punë
Примери:
Кампањско работење.
Лошо работење.
2. активност
Англиски: activity Албански: aktivitet
Примери:
Финансиско работење.