а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

раздолжување

Вид збор: Именка, среден род
1. Ослободување од долгови.
Англиски: settlement Албански: kthej borxh
Употреба: Економија
2. развлекување
Англиски: protraction Албански: zgjatje