а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

разиде

(се) разидат
Вид збор: Глагол, свршен
Ранг: 43900
Има различно мислење со некого.
Англиски: disagree
Изведенки
1. разидува несв.
(се) разидуваат
2. разидување ср.