а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

разија

Вид збор: Придавка
Ранг: 49818
согласен, со намера за, со волја за
Англиски: agree Турски: razı
Употреба: Разговорно
Примери:
Не сум разија да видиш зло од мене.