а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

разучи

разучат
Вид збор: Глагол, свршен
Научи нешто постепено.
Примери:
Ги разучивме веќе новите материјали.