а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

раководителка

мн. раководителки
Вид збор: Именка, женски род
Ранг: 37711
жена раководител
Англиски: manager Албански: udhëheqëse, menaxhuese
Употреба: Економија
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК