а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

раков

раковиот
Вид збор: Придавка
Ранг: 45731
Што се однесува на рак, што е од рак.
Примери:
ракова супа
ракови јајца
ракова салата