а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

рандеву

мн. рандевуа
Вид збор: Именка, среден род
Ранг: 45324
Средба - обично љубовна.
Англиски: rendezvous Француски: rendez-vous
Примери:
Ми закажа рандеву.
Има рандеву.
Изведенки
рандеву м.