а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

растропа

(се) растропаат
Вид збор: Глагол, свршен
Ранг: 29084
Почне силно да лупа, удира.
Англиски: bang
Примери:
Кога ќе се растропаат мајсторите.