а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

рачец

Види и: рак (м.)
мн. рачци
Вид збор: Именка, машки род
Ранг: 43292
рак
Англиски: crab
Употреба: Деминутив , Зоологија