а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

раштркан

раштркани
Вид збор: Придавка
Ранг: 12903
Кој не е на едно место.
Англиски: scattered
Примери:
раштркано село