а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

ребалансира

ребалансираат; ребалансиран
Вид збор: Глагол, свршен
Одново балансира, повторно усогласи.
Англиски: rebalance
Употреба: Економија
Примери:
Владата одлучи да го ребалансира буџетот.