а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

ребаланс

ребалансот
Вид збор: Именка, машки род
Ранг: 22857
Воспоставување на рамнотежа, корекција.
Англиски: re-balance
Употреба: Економија
Примери:
ребаланс на буџетот
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК