а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

ребус

мн. ребуси
Вид збор: Именка, машки род
Ранг: 18554
Загатка во која место зборови се ставаат знаци, слики и цртежи.
Англиски: picture puzzle
Примери:
Одвај успеав да го решам ребусот.