а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

редарство

Вид збор: Именка, среден род
Ранг: 47677
Должност на редар.
Англиски: stewardship
FlexiMac
 менување на македонски глаголи