а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

режиски

режиска
Вид збор: Придавка
Ранг: 52505
Кој се однесува на режија.
Албански: shpenzime
Употреба: Економија
Примери:
Режиски трошоци, издатоци.
Режиска карта.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК