а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

рекламирање

Вид збор: Именка, среден род
Ранг: 12679
1. Соопштува, продава.
Англиски: advertising Албански: reklamim
2. Протестира, се спротиставува.
Англиски: objection Албански: protestoj, reklamoj
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК